В почивните дни първите скиори тестваха обновената писта на Община Вълчи дол. Тя се намира на горист хълм над града на 270 метра надморската височина. Трасето за спускане е дълго 250 метра и широко над 20. Отново работи въжената линия, три оръдия за сняг, гардероб и ски на място, а новото осветление позволява и нощни спускания.
Засега се ползва напълно безплатно. Собственикът – Община Вълчи дол, ще въведе „социална“ цена, обещава кметът Калоян Цветков. Целта е да има къде хората да се забавляват, децата да се учат да карат. Идеята ни е с цената просто да си покриваме разходите, обяснява той. Предстои организиране на „снежно" училище и осигуряване на леглова база и работеща чайна, допълва още кметът.
Проектът е плод на дългосрочна стратегия, в т.ч. финансово подпомагане по Финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство чрез проект „Растеж чрез активизиране на местния потенциал (GALOP)”
Освен ремонт, осигуряване на снежни оръдия, Общината е откупила и терени, за да стане единствен собственик на съоръжението. Инвестициите общо са 600 000 лв., но се очаква да се възвърнат, защото пистата е единствената край морето, а локацията – удобна за цяла Североизточна България.
Пистата е създадена още през 1998 г. от група местни ентусиасти, подкрепени от местната управа, но е затваряна и отваряна многократно.
Община Вълчи дол може да се похвали и със спортен комплекс с басейн, открит през 2018 година.


png.png)






