Община Силистра отбеляза Международния ден на доброволеца, 5 декември, с инициативата „Доброто в мен“, съобщава общинската администрация. Кметът Александър Сабанов, заместникът му Стелиян Стойчев и председателят на Общинския съвет Димитър Трендафилов наградиха деца, извършили добри и благородни дела през годината.
Най-малката сред наградените е 6-годишната Радина Спасова, която сама е решила да дари дългата си коса за дете в нужда. Сред отличените са четвъртокласничката Дария Димова, която върна намерена дамска чанта на собственичката й. Пресиян Колев и Станимир Ламбев - ученици от СУ „Никола Йонков Вапцаров“ са намерили портмоне на възрастен човек пред супермаркет в града и незабавно са го предали в Районното управление на полицията.
Отличени са деца за участието им в доброволчески акции, за направени дарения и организиране на благотворителни инициативи. Поощрено е толерантно отношение на цели класове към съученици в неравностойно положение.
Представителите на Ученическия парламент са отличени за кампанията „Заедно срещу насилието над и между деца“. Младежите от БЧК получиха награда за участието си в кампанията „Топъл обяд“ за деца в неравностойно положение от всички училища.
/МБ/


png.png)






