За 18-та поредна година в община Стрелча се проведе благотворителната инициатива "Стрелчанска Коледа" за подпомагане на деца сираци, полусираци и с увреждания, в която отново се включиха общинските институции, самодейни състави и частният бизнес.
Кметът инж. Георги Павлов заяви, че е горд със стрелчани и жителите на кметствата, чиято щедрост зарадва 38 деца от общината.
"Всеки дарен лев е не само материална подкрепа, но и израз на желанието ни да бъдем справедливи и да запазим общността си. Гордея се с жителите на община Стрелча, гордея се с техните инициативи за благотворителност", каза в заключение инж. Павлов.
"Стрелчанска Коледа 2024" събра 10 906 лева, които подпомогнаха 38 деца от общината, сираци, полусираци и деца с увреждания. Кампанията се провежда за 18-ти пореден път и обедини гражданите на община Стрелча в благородната кауза за съпричастност към уязвимите членове на обществото, информират от общинската администрация.
/МБ/


png.png)






