Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Откриха Пасаж „Одеон“ – ново артистично пространство в Пловдив

Откриха Пасаж „Одеон“ – ново артистично пространство в Пловдив

27.02.2026
Откриха Пасаж „Одеон“ – ново артистично пространство в Пловдив
Източник: Община Пловдив - интернет страница

Кметът на Община Пловдив и член на УС на НСОРБ Костадин Димитров участва в официалното откриване на Пасаж „Одеон“ – ново артистично пространство в подлеза на ул. „Гладстон“. Събитието е част от програмата на първото издание на фестивала BRAND THE CITY, организиран от студио „Пункт“ в партньорство с Община Пловдив.

Пасаж „Одеон“ представя ансамбъл от шест интерпретации, вдъхновени от емблематични символи и културно-историческите пластове на Пловдив. Инсталацията по артистичен начин преобразява ключова градска зона и създава визуална връзка между Античен Одеон на Филипопол и Епископска базилика на Филипопол. Пространството се утвърждава като своеобразен културен коридор, който среща минало и настояще чрез съвременен градски дизайн.

В своето обръщение кметът Костадин Димитров подчерта богатството и многоликия характер на Пловдив. „Пловдив е многолик. Виждаме колко много лица има той – Стария град, Капана, Източната порта, Одеона. Малко са градовете, които могат да покажат толкова различни и силни акценти. Това е нашето предимство и наша отговорност – да ги развиваме и съхраняваме“, посочи той.

Фестивалът BRAND THE CITY е част от дългосрочната политика на Община Пловдив за изграждане и утвърждаване на устойчив градски бранд, насърчаване на културното развитие и активното включване на гражданите в съвременния културен живот. Чрез инициативи като Пасаж „Одеон“ градската среда се превръща в отворена сцена за изкуство, диалог и съвременни идеи.