Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | От Карлово потегли локомотив "Васил Левски" - най-новата машина на БДЖ

От Карлово потегли локомотив "Васил Левски" - най-новата машина на БДЖ

04.03.2026
От Карлово потегли локомотив "Васил Левски" - най-новата машина на БДЖ

Най-новият локомотив на БДЖ, носещ името „Васил Левски“, бе представен в Карлово на официална церемония. Изпълнителният директор на „Холдинг БДЖ“ ЕАД  Мартин Ангелов поясни, че с този акт българската железница отбелязва завършването на доставките по договор за нови електрически локомотиви „Сименс Смартрон“ и отдава признание към личността на Васил Левски.

Кметът на Община Карлово д-р Емил Кабаиванов поздрави всички присъстващи, пожела успехи на служителите, които работят в българските държавни железници и припомни историческия факт, че: „Едни от най-активните, най-отговорните участници в революционните комитети, които създава Левски, са служители на тогавашните железници.“

Водосвет за здраве и благополучие отслужи отец Марко Тодоров, а кратка художествена програма представиха ученици на ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“.

На церемонията присъстваха също: заместник-министърът на транспорта и съобщенията Мурад Тюрк, управителят на „БДЖ – Пътнически превози“ ЕООД Свилен Гърдев, председателят на ОбС Карлово Доньо Тодоров, заместник-кметът на Община Карлово Николай Цветков, зам.-командирът на 61-ва Стрямска механизирана бригада полк. Димо Гюдженов, генералният директор на Национална компания „Железопътна инфраструктура“ инж. Александър Вецков.

Източник: Община Карлово

/ИИ/