Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Община Сандански изгради детска площадка в двора на МБАЛ

Община Сандански изгради детска площадка в двора на МБАЛ

22.11.2022
Община Сандански изгради детска площадка в двора на МБАЛ
Източник: Община сандански - пресцентър

Община Сандански изгради детска площадка в двора на МБАЛ „Югозападна болница“. Площадката е необходимост от години.

Обособяване на място на открито, където да играят дечицата, които се лекуват в болницата, бе сред приоритетите на община Сандански-

Люлката и пързалката са изградени в близост до детското отделение за удобството на децата и родителите. Настилката е съобразена с всички стандарти за безопасност – ударопоглъщаща /каучукови плочи/.

С изграждането на новата детска площадка, децата от болничното заведение ще имат свое място за игра и отдих на открито, което е изключително важно за тяхното здраве и бързото им възстановяване. По този начин, ще се избегне и смесването на потоците от здрави и болни деца на детската площадка в парк „Свети Врач“, което е от изключителна важност за превенция на заболяванията.