Община Сандански изгради детска площадка в двора на МБАЛ „Югозападна болница“. Площадката е необходимост от години.
Обособяване на място на открито, където да играят дечицата, които се лекуват в болницата, бе сред приоритетите на община Сандански-
Люлката и пързалката са изградени в близост до детското отделение за удобството на децата и родителите. Настилката е съобразена с всички стандарти за безопасност – ударопоглъщаща /каучукови плочи/.
С изграждането на новата детска площадка, децата от болничното заведение ще имат свое място за игра и отдих на открито, което е изключително важно за тяхното здраве и бързото им възстановяване. По този начин, ще се избегне и смесването на потоците от здрави и болни деца на детската площадка в парк „Свети Врач“, което е от изключителна важност за превенция на заболяванията.


png.png)






