Физкултурните салони в училищата във Варна да се ползват срещу заплащане от спортни клубове и граждани. Това предложение получи подкрепата на членовете на Постоянната комисия „Младежки дейности и спорт“. За да стане факт обаче, е необходима промяна на общинската Наредба за реда за придобиване, управление и разпореждане с общинско имущество, стана ясно в рамките на дискусията в зала „Пленарна“. Съветниците дадоха положително становище на предложението и го препратиха към комисията по собственост, която да го разгледа по същество.
Към същата комисия беше препратено и искане от баскетболен клуб „Шоутайм“ да им се разреши ползването на спортна площадка между ул. „Царевец“ и ул. „Мадара“. Съоръжението е много подходящо за обучение на малки деца, но комисията, която е компетентна да вземе решение, е ПК „Собственост и стопанство“.


png.png)






