Oще над 2 000 камери за видеонаблюдение ще бъдат монтирани във Варна, за да се ограничат случаите на вандализъм в града. Това е съобщил заместник-кметът по сигурността по време на среща с ОДМВР. Обсъждани са и мерки срещу кражбите на кабели от електрозахранването и хулиганските прояви спрямо общинската собственост. Коментирани са и мерките за обезпечаване на сигурността през летния сезон, посочи старши комисар Андрей Ангелов, директор на ОДМВР.
В следващите дни предстоят подобни срещи с кметовете на общините Аврен, Бяла, Аксаково, Девня, Долни чифлик, Белослав, Вълчи дол, Ветрино, Провадия, Дългопол и Суворово, в които ръководството на ОДМВР Варна ще се запознае лично с проблемите на хората, в тези населени места, за да може да се вземат адекватни мерки за пресичането им.


png.png)






