Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Кметът на Перник Станислав Владимиров посрещна британския посланик

Кметът на Перник Станислав Владимиров посрещна британския посланик

02.12.2024
Кметът на Перник Станислав Владимиров посрещна британския посланик

Кметът на Перник Станислав Владимиров и екипът му посрещнаха британския посланик в България Натаниъл Копси. В хода на разговора бяха обсъдени ключови теми като прехода към зелена икономика в контекста на Европейската зелена сделка, развитието на индустриалните зони в региона, привличането на чуждестранни инвестиции и популяризирането на Международния фестивал на маскарадните игри "Сурва".

Посланик Копси, който наскоро пое поста си, подчерта значимостта на двустранното сътрудничество: „Впечатлен съм от визията на Перник за устойчиво развитие. Великобритания ще продължи да подкрепя подобни инициативи, които съчетават екологична и икономическа перспектива. Развитието на индустриалните зони и културните събития като 'Сурва' са важни не само за региона, но и за международното културно сътрудничество.“ Посланикът е добавил, че Перник е пример за успешно сътрудничество с неправителствения сектор и развитието на социалните услуги.

„Перник има сериозен потенциал за развитие в областта на зелената икономика и привличането на инвеститори. Работим активно за създаването на условия, които да направят града ни атрактивен за международен бизнес“, заяви кметът Владимиров.

След срещата посланикът посети подземния минен музей в Перник, който определи като „уникално културно и историческо богатство“.

Това е място, което всеки трябва да види, за да усети духа на миналото и важността на този регион за индустриалната история на България, добави още той.

/ИИ/