Няма да има кариера в село Храбрино. Новината съобщи кметът на община Родопи Павел Михайлов и обясни, че е сключил споразумение с фирма „Еолит“ ООД, която искаше да изгражда кариера за добив на гнайсошисти в местността „Бунилото“ край селото. По силата на споразумението фирмата се задължава в 7-дневен срок да оттегли заявеното инвестиционно намерение в РИОСВ-Пловдив.
„В 7-дневен срок фирмата трябва да подаде искане към Министерството на енергетиката за прекратяване на Договор от 15.07.2014 година между Министерство на енергетиката и „Еолит“ ООД. След предоставяне на документите, с които е оттеглено инвестиционното предложение и е внесено Заявлението за прекратяване на Договора с Министерствотона енергетиката, ще издам заповед, с която да бъде отменено свиканото Общо събрание на населението на Храбрино“, допълва пред журналисти кметът на Родопи Павел Михайлов.
Той уточни, че ако фирма „Еолит“ не изпълни поетите със споразумението ангажименти, насроченото за 17 юли събрание ще се проведе според Закона за прякото участие на гражданите в държавната власт и местното самоуправление.
На своеобразния местен референдум хората трябва да отговорят на въпроса: „Против ли сте Община „Родопи“, чрез кмет и/или Общински съвет да позволи промяна предназначението на имоти –публична общинска собственост, частна общинска собственост и общинска собственост, находящи се в местност „Камък“ и „Отоманица“ в землището на село Храбрино за изграждане на кариера за добив на гнайскошисти в концесионна площ „Бунилото“, община „Родопи“, област Пловдив чрез ПУП-ПРЗ“.


png.png)






