Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Хисаря официално стана част от Асоциацията на историческите термални градове на Европа

Хисаря официално стана част от Асоциацията на историческите термални градове на Европа

26.09.2025
Хисаря официално стана част от Асоциацията на историческите термални градове на Европа

На тържествена церемония в италианския град Монтегрото терме община Хисаря бе официално приета за член на престижната Асоциация на историческите термални градове на Европа.

„За нас членството е чест и огромна отговорност. То ни поставя сред елитна общност от градове с дълбоки традиции и утвърден туристически облик. От нас се очаква да бъдем достойни посланици на българското културно и балнеоложко наследство, като съхраняваме автентичния дух на Хисаря и същевременно развиваме нейния туристически потенциал. Това признание е резултат от вековната история, богатото културно наследство и уникалните природни дадености на града, който е благословен с минерални извори, лекуващи и вдъхновяващи хората от хилядолетия. Благодаря на проф. Ханс Хорник и Научния комитет на Асоциацията за доверието и подкрепата, както и на г-н Рикардо Мортандело, г-жа Симоне Загродник и ръководството на организацията за тяхната визия и лидерство.”, сподели при обявяването на членството Ива Вълчева. 

Предимствата са безспорни – то отваря врати за нови партньорства, обмен на добри практики, съвместни проекти и инициативи. Хисаря ще се позиционира още по-силно на европейската карта на културния и здравния туризъм. Особена гордост е фактът, че Хисаря е единственият български град в Асоциацията. Това е не само престиж, но и голямо задължение – да представяме достойно България, да споделяме нашето богатство и същевременно да се учим от опита на другите членове, заяви още кметът.

„Миналото ни е сила, настоящето – възможност, а бъдещето – обща отговорност. Вярвам, че заедно ще съхраняваме и развиваме това наследство, за да го предадем на следващите поколения. “, допълни Ива Вълчева.

Членове на официалната делегация на община Хисаря са още заместник – кметът Таня Марковска, както и председателят на Общински съвет-Хисаря Гатьо Султанов.

Репортаж по темата за бе излъчен и в ефира на "Събуди се" по NOVA: https://www.vbox7.com/play:82d62c8fd2?fbclid=IwY2xjawNDNiFleHRuA2FlbQIxMQABHoZbKlpHIQDjNz9xfBlRDEvN7pRONXcBwdUlHtD50rcG-PHgq-jqRbmpxHmc_aem_4XvoLAJK6TmC0r5Jd2YXbg 

Източник: Община Хисаря

/ИИ/