Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Физическа активност, футбол и игри в училищните дворове през лятото в Стара Загора

Физическа активност, футбол и игри в училищните дворове през лятото в Стара Загора

23.07.2024
Физическа активност, футбол и игри в училищните дворове през лятото в Стара Загора

И през лятната ваканция малки и големи старозагорци с афинитет към физическия атлетизъм и здравословния живот могат да се възползват от спортните зони в училищните дворове. Това стана възможно със заповед на кмета на Община Стара Загора Живко Тодоров. Тя е адресирана до директорите на училища, а в текста й се указва да осигурят достъп до дворовете в неучебно време. Регламентирано е и времето за свободното оползотворяване на дворовете за спорт – от 9.00 до 21.00 часа.

„Нека децата, младите хора и всички активни старозагорци да спортуват при добри условия", отбеляза кметът на Стара Загора . Той апелира пространствата да се използват по предназначение и съоръженията за физическа активност да се опазват отговорно.

Живко Тодоров е възложил на директорите на общинските училища организирането и контрола на влизане в дворните пространства. При констатирани нарушения, техен ангажимент е своевременно да подават сигнали към контролните органи.

През тази и през следващите 3 години ръководството на Община Стара Загора продължава с поетапното обновление на образователната инфраструктура. Промените включват и модернизиране на училищни дворове, за да се предоставят съвременни условия за физкултурна подготовка на учениците в учебно време. В почивни дни и през ваканциите те ще се използват за спорт и игри на открито.