Националното сдружение на общините в Република България организира въвеждащи срещи за новоизбраните кметове и председатели на общински съвети. От 9 до 31 януари в шестте района за планиране ще се проведат и регионалните заседания, на които се правят номинациите за членове на Управителния съвет на НСОРБ.
Първата въвеждаща среща е за общините от Югозападния район за планиране и ще се състои на 9 и 10 януари 2024 г. в София за общините от областите София, Благоевград, Кюстендил и Перник. Сред темите, които ще обсъждат новите общински ръководства са съвременните изисквания към управленските умения и възможностите за развитие на партньорства, перспективните задачи пред местната власт през мандата, ролята и мястото на гражданите в процесите на планиране на политики и вземане на решения и подкрепата на НСОРБ за екипите на общините и общинските съвети.
На 11 и 12 януари предстоят форумите за общините от Южния централен район за планиране, на 16 и 17 януари – за Северозападния, на 23 и 24 януари – за Югоизточния, на 25 и 26 януари – за Североизточния и на 12 и 13 февруари – за Северния Централен район за планиране.


png.png)






