Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | С близо 2,3 млн. лева кабинетът компенсира неприетите деца в детски градини

С близо 2,3 млн. лева кабинетът компенсира неприетите деца в детски градини

06.08.2025
С близо 2,3 млн. лева кабинетът компенсира неприетите деца в детски градини

Кабинетът одобри 2 268 220 лева за компенсации на семействата, чиито деца не са приети в държавни или общински детски градини поради липса на свободни места. Средствата се предоставят за 2016 деца от шест общини - Столична община, Пловдив, Варна, Родопи, Аксаково и Божурище.

С днешното решение се изплащат финансовите компенсации за периода от 1 май до 30 юни и ще бъдат преведени по бюджетите на общините. По тази мярка се компенсират семейства на деца от 3-годишна възраст до постъпването им в първи клас, които не са приети в държавна или общинска детска градина или училище поради липса на места.

/ИИ/