Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | Председателят на Парламента Росен Желязков ще открие встъпителната конференцията на местната власт за новия мандат

Председателят на Парламента Росен Желязков ще открие встъпителната конференцията на местната власт за новия мандат

01.12.2023
Председателят на Парламента Росен Желязков ще открие встъпителната конференцията на местната власт за новия мандат

Председателят на 49-то Народно събрание Росен Желязков ще открие Встъпителната конференция на общинските ръководства през мандат 2023 – 2027 г., която ще се проведе на 11 декември в София. На форума ще бъдат очертани актуалните за общините политически теми, основните предизвикателства и общата визия за развитието на общините  в следващите 4 години.

Гости на конференцията са представители на Асоциацията на местните власти на Кралство Норвегия.

Във втората сесия с представители на изпълнителна власт, ще бъдат дискутирани подходите и политиките, насочени към укрепването на местния потенциал и намирането на дългосрочни решения за предизвикателствата пред обществото. Своето участие в дискусията са понвърдили министър-председателят акад. Николай Денков и министърът на финансите Асен Василев.

Професионалният път на Председателя на 49-то Народно събрание Росен Желязков е тясно свързан с местната власт. Той е работил в район „Средец“ на Столична община като юрисконсулт, секретар и кметски наместник. Между 1998 и 1999 г. е заместник-кмет по „Законност и контрол“ на столичния район. В периода 2003 – 2009 г. Росеж Желязков е секретар на Столична община.

От 2011 до 2013 г. е председател на Управителния съвет на Института по публична администрация и представител на Република България в Европейския институт по публична администрация (ЕИПА) в Маастрихт, Кралство Нидерландия. Между 2009 и 2013 г. е главен секретар на Министерския съвет. От 2014 до 2016 г. съветник на министър-председателя по въпросите на държавната администрация и електронното управление.

Ръководи и участва в процесите на изработването на редица концептуални и стратегически документи и програми в областите на електронното управление, местното самоуправление и местната администрация, публично-частното партньорство. Представлява българската страна в годишните срещи по инициативата за партньорство за открито управление (2011 г., 2015 г.). Координира българския принос по инициативите, свързани с европейските политики по изпълнението на Европейската програма за Глобален мониторинг на околна среда и сигурност.

От 30 септември 2016 г. с Решение на Министерския съвет е определен за председател на Държавна агенция „Електронно управление“.

С Решение на Министерски съвет от 20 декември 2017 г. е определен за председател на Комисия за регулиране на съобщенията, като решението влезе в сила на 15 януари 2018 г.

Избран от Народното събрание за министър на транспорта, информационните технологии и съобщенията на 20 септември 2018 година с мандат до април 2021 г.

Подробности за конференцията можете да  следите ТУК.