Председателят на 49-то Народно събрание Росен Желязков ще открие Встъпителната конференция на общинските ръководства през мандат 2023 – 2027 г., която ще се проведе на 11 декември в София. На форума ще бъдат очертани актуалните за общините политически теми, основните предизвикателства и общата визия за развитието на общините в следващите 4 години.
Гости на конференцията са представители на Асоциацията на местните власти на Кралство Норвегия.
Във втората сесия с представители на изпълнителна власт, ще бъдат дискутирани подходите и политиките, насочени към укрепването на местния потенциал и намирането на дългосрочни решения за предизвикателствата пред обществото. Своето участие в дискусията са понвърдили министър-председателят акад. Николай Денков и министърът на финансите Асен Василев.
Професионалният път на Председателя на 49-то Народно събрание Росен Желязков е тясно свързан с местната власт. Той е работил в район „Средец“ на Столична община като юрисконсулт, секретар и кметски наместник. Между 1998 и 1999 г. е заместник-кмет по „Законност и контрол“ на столичния район. В периода 2003 – 2009 г. Росеж Желязков е секретар на Столична община.
От 2011 до 2013 г. е председател на Управителния съвет на Института по публична администрация и представител на Република България в Европейския институт по публична администрация (ЕИПА) в Маастрихт, Кралство Нидерландия. Между 2009 и 2013 г. е главен секретар на Министерския съвет. От 2014 до 2016 г. съветник на министър-председателя по въпросите на държавната администрация и електронното управление.
Ръководи и участва в процесите на изработването на редица концептуални и стратегически документи и програми в областите на електронното управление, местното самоуправление и местната администрация, публично-частното партньорство. Представлява българската страна в годишните срещи по инициативата за партньорство за открито управление (2011 г., 2015 г.). Координира българския принос по инициативите, свързани с европейските политики по изпълнението на Европейската програма за Глобален мониторинг на околна среда и сигурност.
От 30 септември 2016 г. с Решение на Министерския съвет е определен за председател на Държавна агенция „Електронно управление“.
С Решение на Министерски съвет от 20 декември 2017 г. е определен за председател на Комисия за регулиране на съобщенията, като решението влезе в сила на 15 януари 2018 г.
Избран от Народното събрание за министър на транспорта, информационните технологии и съобщенията на 20 септември 2018 година с мандат до април 2021 г.
Подробности за конференцията можете да следите ТУК.


png.png)






