Със заповед на министъра на образованието и науката проф. Галин Цоков 3 януари 2025 г. е обявен за неучебен за всички училища в България. През последните седмици МОН ежедневно следи ситуацията в цялата страна и води непрекъснат диалог с кметовете на отделните общини, съобщава пресцентърът на МОН. До момента данните на ведомството показват, че в близо половината училища в страната няма да се организира учебен процес на 3 януари, вследствие на заповеди на общинско ниво. Такива са издадени за 92 общини, в които има 1055 образователни институции. Това е над 45,5% от общия брой училища в страната, като в тях се обучават над 333 000 ученици.
Заедно с това е получено писмо от Националното сдружение на общините, с което се призовава денят да бъде обявен за неучебен. В следващите дни се очакват и още заповеди на ниво община с това решение, се казва още в съобщението.
/МБ/


png.png)






