Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | ММС стартира национална програма за финансиране на младежки центрове

ММС стартира национална програма за финансиране на младежки центрове

29.01.2026
ММС стартира национална програма за финансиране на младежки центрове

Министерството на младежта и спорта стартира първата Програма за финансиране на младежки центрове в Република България за периода 2026–2028 г. 

Финансовият ресурс на програмата за 2026 г. е в размер на 2 400 000 евро, а целта й е да осигури устойчивото функциониране на младежките центрове в страната, като създаде условия за утвърждаването им като водещи структури за подкрепа на младите хора в тяхното личностно, социално и професионално развитие. 

Програмата е от ключово значение за развитието на младежките политики на местно ниво, тъй като подпомага създаването и укрепването на устойчиви структури за работа с младите хора. Чрез осигуреното финансиране ще се повиши капацитетът на младежките центрове, ще се подобрят предлаганите услуги и ще се насърчи участието, социалното включване и професионалното развитие на младите хора. 

Проектните предложения се подават в срок до 13 март 2026 г. чрез Системата за сигурно електронно връчване (ССЕВ) и Системата за електронен обмен на съобщения (СЕОС). 

Повече информация за изискванията, допустимите кандидати и формуляра за кандидатстване вижте на:
https://www.mpes.government.bg/Pages/Programmes/Default.aspx?evntid=eEjPReof7ps%3d, както и на https://nism.bg/.

 

Източник: ММС