Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | Хасан Азис: Кметската работа формира модел на мислене

Хасан Азис: Кметската работа формира модел на мислене

30.11.2023
Хасан Азис: Кметската работа формира модел на мислене

Всички усилия на един кмет, независимо дали на малка или на голяма община, са насочени към хората, към човека.

НСОРБ задава модел на държавност и на партньорство, на умение да се работи в интерес на хората - нещо, което липсва в много от държавните институции, изтъкна доц. д-р Хасан Азис, заместник-председател на УС на НСОРБ в мандат 2019 – 2023.

Независимо че кметът също е политическо лице, след 20 години в местното управление дори не помня времето, когато между кметовете е имало политизация. Винаги сме работили в интерес на всички. Това е модел, който ще дойде време и ще бъде възприет от всички институции, подчерта доскорошният кмет на Кърджали.

Модел на управление в НСОРБ заслужава да се изследва, изучава и разпространява, подчерта доц. Азис. Помолил съм колегите в Сдружението все още да не изтриват имейла ми, за да мога да бъда част от НСОРБ и научната и преподавателската си работа, призна той.

НСОРБ през годините все повече се превръща в академия за обучение не само на кметове, но и за изграждане на експертен капацитет, за формиране на взаимоотношения между личностите и лидерите в местната власт, обърна внимание Хасан Азис.

Той пожела успех на своите колеги, които продължават със същата енергия и желание да работят за българските общини. „Продължавайте със същото желание да се грижите за хората - нещо, в което не се съмнявам, защото всеки от Вас е оценен именно от хората. Няма нищо по-удовлетворяващо от това един човек да се грижи за друг човек“.