Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | Електробуси возят до метрото по заявка

Електробуси возят до метрото по заявка

18.01.2023
Електробуси возят до метрото по заявка

Първи ще имат възможност да ги ползват жители на „Манастирски ливади“ – Изток и Запад, а кв. „Павлово“ и част от „Красно село“ в София.

Проектът за електробуси, които да се движат в даден квартал и докарват пътници до метрото, е в своя финален етап. От септември досега се извършваха полеви тестове. Обходени са всички предвидени маршрути в „Манастирски ливади“ – Изток и Запад, а също така кв. „Павлово“ и част от „Красно село“. Оглеждани са и местата, подходящи за спиране на микробусите, обясни пред Радио София Иван Николов от направление „Транспорт“ в Столичната община.

Услугата е иновативна и се въвежда пилотно в Столична община чрез проекта „InnoAir“, в който НСОРБ е партньор.

След проведените обществени обсъждания е било необходимо време, за да бъдат адаптирани полезни идеи и предложения, направени от местните жители. Последното обществено обсъждане с представяне на концепцията ще се проведе до края на януари, след което ще се пристъпи към „транспорт на поискване“. Тестов електробус до метрото тръгва в "Люлин" и "Овча купел"

Чуйте подробности в интервюто: https://bnr.bg/sofia/post/101765584/elektrobusi-vozat-do-metroto-po-zaavka-sled-broeni-sedmici?fbclid=IwAR1qsBPH4gCIUOSTYzYRkRCN8beHVTOtS57ZEG0kOy8lywNsu9T9oYOXVps