Проблемите с недостига на питейна вода и реформата в определянето на ТБО коментира заместник-председателят на НСОРБ и кмет на община Троян Донка Михайлова в ефира на "Денят започва" по БНТ.
За водния режим в населените места отговорността на кметовете е основна, заяви за "Денят започва" тя и подчерта, че тази тема трябва да бъде изведена като основна за държавата.
"Крайно време е ние да видим една дългосрочна програма, в която да намерят отражение решения на поне три важни проблема за цялата страна - реконструкция на мрежата, въвеждане на води от пасивните водоизточници и по-доброто управление на водите", каза Донка Михайлова. Тя посочи, че общинското дружество ВиК Троян дава най-ниска цена на услугата в цялата страна и водозагубите са с десетки проценти по-ниски от тези в държавните дружества.
По темата за вдигане цената на такса смет Донка Михайлова подчерта, че са притиснати до стената с отлагането на този проблем.
"Справедливото решение е замърсителят плаща, плащането да става на база на количество, проблемът е, че ние няаме готовност да приведем този принцип", каза кметът на Община Троян.
Чуйте цялото изказване на заместник-председателя на НСОРБ: ТУК.
/ИИ/


png.png)






