Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Управление на отпадъците

Начало | За общините | Управление на отпадъците | Столичният район Триадица се включва творчески в инициативата „Мисия Зелена София“

Столичният район Триадица се включва творчески в инициативата „Мисия Зелена София“

17.06.2024
Столичният район Триадица се включва творчески в инициативата „Мисия Зелена София“

 “Премини на зелено днес, за да живеем по-добре утре” е призивът на образователния графити стенопис, който бе открит днес в близост до Южния парк в София. Инициативата цели да напомни на гражданите за важността на природата в града. Проектът е част от кампанията “Мисия Зелена София” в подкрепа на успешната зелена трансформация на столицата и останалите общини в България. Партньор на “Премини на зелено” е район “Триадица” на Столичната община. Автор на графити стенописа е Венцислав Йосифов-Jermain.

Графитът включва и характерни елементи на градския живот и на растителния и животински свят в София. QR код осигурява достъп до 150 идеи за зелено развитие на София. Идеите са дадени от 55 водещи български експерти, събрани от MOVE.BG за създаване на решения за успешна зелена трансформация на София.

“Природата в града е основна предпоставка за качеството на живота ни“, каза Саша Безуханова, основател на MOVE.BG. Вярвам, че новата администрация на Столичната община ще разпознае зелената трансформация като основна дългосрочна стратегия за развитие и просперитет на София , посочи тя.

“Зелена "Триадица" е нашият дом. Обгръщаме го с внимание и обич, ценим неговите обитатели и го съхраняваме като най-голямото ни богатство. Зелена "Триадица" не е цел, а вдъхновяващо пътешествие, което изживяваме заедно,” каза кметът на район “Триадица” Димитър Божилов.