Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Управление на отпадъците

Начало | За общините | Управление на отпадъците | Община Горна Оряховица поставя нов вид контейнери за разделно събиране на пластмасови бутилки от напитки до 3 л.

Община Горна Оряховица поставя нов вид контейнери за разделно събиране на пластмасови бутилки от напитки до 3 л.

29.10.2024
Община Горна Оряховица поставя нов вид контейнери за разделно събиране на пластмасови бутилки от напитки до 3 л.

Община Горна Оряховица започна разполагане на нов вид контейнери за разделно събиране, специално на пластмасови бутилки от напитки до 3 л., които са един от най-масово разпространените отпадъци, замърсяващи природата, информира местната администрация.

Новите съдове са като познатите жълти контейнери за хартия и пластмаса, но на тях има обозначение за какъв отпадък са предназначени. Първите 5 контейнера вече са поставени.

Пластмасовите бутилки от напитки до 3 л. са направени от материала полиетилентерефталат, който се обозначава на опаковката със символ PET. Този отпадък е ценна суровина, която при рециклиране, може да се превърне различни полезни предмети за ежедневието.

Община Горна Оряховица призовава гражданите да използват по предназначение новите контейнери за разделно събиране на пластмасови бутилки от напитки. В тях не се изхвърлят пластмасови бутилки, които не са от напитки, за които може да се ползват другите жълти контейнери за разделно събиране.

/МБ/