Община Дулово закупи нови машини за дейности, свързани с управление на отпадъците, съобщава за БТА кметът инж. Невхис Мустафа.
Общината вече разполага с два комбинирани багер-товарача, 16-метрова автовишка, универсално почистваща и мотометачна машини и мини челен товарач. Стойността на новите придобивки е около 650 хиляди лева. Част от машините вече са доставени. Те бяха осветени и се очаква скоро да влязат в употреба.
Покупката на новата техника е станало възможно след като Общински съвет е дал съгласие месечните обезпечения и отчисления по Закона за управление на отпадъците да бъдат изразходвани за тази цел.
„Общината нямаше почти никакви машини, а имаме нужда от техника, която да бъде в помощ на хората в населените места. Веднага след като машините бъдат регистрирани, ще започнем да разширяваме обходния път към село Чернолик, за да не се налага земеделската техника да влизат в града. Ще бъде разчистен пътят към пречиствателната станция. Ще бъдат премахнати незаконните сметища и ще бъдат разчистени гробищните паркове в селата“, казва кметът на общината.
/МБ/


png.png)






