Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Управление на отпадъците

Начало | За общините | Управление на отпадъците | Община Добрич с кампания за популяризиране на разделното събиране на битови отпадъци

Община Добрич с кампания за популяризиране на разделното събиране на битови отпадъци

08.08.2023
Община Добрич с кампания за популяризиране на разделното събиране на битови отпадъци

Община Добрич стартира кампания за популяризиране на разделното събиране на битови отпадъци. Гражданите ще имат възможност безплатно да предадат различните видове отпадъци на функциониращата площадка за разделно събиране в града. Кампанията е и с информационно-превантивен характер -  информиране на гражданите за ползите от разделното изхвърляне на битови отпадъци, както и за вредите от смесеното им изхвърляне.

Всички граждани на Добрич могат да занесат своите:

– обемисти домакински отпадъци и мебели – шкафове, гардероби, легла, дивани, фотьойли, матраци и други;

– строителни отпадъци от ремонтна дейност, образувани от домакинствата в количества до 1,5 т.;

– хартия от бита;

– картон от бита;

– стъкла от бита;

– пластмаса от бита;

– метални отпадъци от бита;

– дрехи и текстилни отпадъци;

– батерии и акумулатори;

– електрическо и електронно оборудване;

– лекарства и др.

Отпадъците трябва да са разделени по групи и да се разпределят по съответните контейнери.

От Общината припомнят, че ако отпадъците се изхвърлят на нерегламентирани места, гражданите подлежат на санкции. Съгласно Закона за управление на отпадъците санкциите за физически лица са от 300 лева до 1000 лева.