Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Управление на отпадъците

Начало | За общините | Управление на отпадъците | Кампанията "Знам какво изхвърлям" помага на домакинствата в Поморие

Кампанията "Знам какво изхвърлям" помага на домакинствата в Поморие

17.06.2024
Кампанията "Знам какво изхвърлям" помага на домакинствата в Поморие

33 домакинства от жилищен блок 13 в кв. „Свобода“ в Поморие се включиха в кампанията „Знам какво изхвърлям“. В рамките на един месец генерираният отпадък се събира разделно и сортиран по вид.

Преди да бъде изхвърлен в определените за целта контейнери, експерти ще анализират и събират данни за правилното разделяне на отпадъците и тяхното количество. За целта на кампанията, домакинствата получиха необходимите количества цветни чували и специални кутии за биоразградимия и смесения отпадък.

Проектът цели въвеждане на система за заплащане на битови отпадъци на база изхвърленото количество, както и провеждане на информационни  кампании сред гражданите и бизнеса. Събраните данни от домакинствата в бл.13 ще подпомогнат за изготвянето на дизайна на новата система за събиране на битови отпадъци, която пилотно ще стартира от кв. „Свобода“. Тя включва внедряване на технологии за умно управление на сметосъбиране и сметоизвозване. Проектът ще ползва опита на община Парма в Италия, където се прилага принципът „плащаш колкото изхвърляш“.