Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Управление на отпадъците

Начало | За общините | Управление на отпадъците | Екоконтейнери събират отпадъци в учебните заведения в Берковица

Екоконтейнери събират отпадъци в учебните заведения в Берковица

21.10.2024
Екоконтейнери събират отпадъци в учебните заведения в Берковица

Детските градини, училищата и гимназиите в община Берковица получиха екоконтейнери за разделно събиране на отпадъци, информира БНР. Контейнерите са от рециклиран пресован картон. В тях се събират за рециклиране метал, пластмаса, хартия и стъкло. Вместимостта им е 40 литра. С това се продължава инициативата за екологичното образование на децата и учениците, която се осъществява от годни в учебните заведения в Берковица със съдействието на "Екопак".

Изграждането на отговорно отношение към природата започва в най-ранна възраст и гарантира устойчивост. Зелените идеи много лесно се възприемат от децата и те са нашите помощници – да утвърждаваме тази култура, това поведение за опазване на околната среда. Съвместната работа с образователните институции гарантира, че инициативите, реализирани от Общината, могат да достигнат до повече хора.

По подобие на тези кошчета, децата и учениците ще направят и сами свои кошчета за разделно събиране на отпадъци за класната стая или детския кът, организирайки работилници за претворяване на отпадъци и вдъхване на втори живот.

В края на месец май Община Берковица започна поетапно поставяне на контейнери за биоразградими отпадъци на територията на града. Кафяви контейнери бяха сложени и в дворовете на образователните институции. Общата цел е да се намали количеството депонирани биоразградими отпадъци, генерирани на територията на общината.

/КЦ/