Заседание на постоянната комисия на НСОРБ по дигитална и иновативна администрация

За събитието

Заседание на постоянната комисия на НСОРБ по дигитална и иновативна администрация ще се проведе на 29 април 2026 г. (сряда) в гр. София, хотел „Хемус“, зала „Преслав“.

Предвиждаме заседанието да се проведе в часовия диапазон от 10,00 ч. до 16,00 ч.

По време на заседанието ще бъдат обсъдени въпроси, свързани с прозрачността при представителство на интереси, използването на изкуствен интелект в общинската администрация, киберсигурността и дигитализацията на административния процес по АПК.

Отправени са покани до представители на Министерството на електронното управление и Министерството на правосъдието за участие по темите от дневния ред, както и до представители на община Враца за представяне на практически опит с виртуален асистент за граждани. Предвидено е представяне на добра практика на Столична община за насърчаване на сътрудничеството между граждани, стартъпи, учени и компании за създаване на иновативни решения. Ще бъдат презентирани опциите за използване на сателитни данни и местни станции в подкрепа на общините при управление на риска и обсъдени възможностите за разширяване на предлаганите електронни услуги на „Български пощи“ ЕАД.

Регистрация за участие в заседанието можете да направите онлайн до 24 април 2026 г. (петък) на линка, изпратен с поканата за участие, до всички членове на постоянната комисия. В същия срок, членовете на комисията могат да изпращат предложения за включване на допълнителни теми в дневния ред, които желаят да представят или да бъдат обсъдени, на e-mail: n.staykova@namrb.org