Заседание на постоянната комисия на НСОРБ по дигитална и иновативна администрация ще се проведе на 29 април 2026 г. (сряда) в гр. София, хотел „Хемус“, зала „Преслав“.
Предвиждаме заседанието да се проведе в часовия диапазон от 10,00 ч. до 16,00 ч.
По време на заседанието ще бъдат обсъдени въпроси, свързани с прозрачността при представителство на интереси, използването на изкуствен интелект в общинската администрация, киберсигурността и дигитализацията на административния процес по АПК.
Отправени са покани до представители на Министерството на електронното управление и Министерството на правосъдието за участие по темите от дневния ред, както и до представители на община Враца за представяне на практически опит с виртуален асистент за граждани. Предвидено е представяне на добра практика на Столична община за насърчаване на сътрудничеството между граждани, стартъпи, учени и компании за създаване на иновативни решения. Ще бъдат презентирани опциите за използване на сателитни данни и местни станции в подкрепа на общините при управление на риска и обсъдени възможностите за разширяване на предлаганите електронни услуги на „Български пощи“ ЕАД.
Регистрация за участие в заседанието можете да направите онлайн до 24 април 2026 г. (петък) на линка, изпратен с поканата за участие, до всички членове на постоянната комисия. В същия срок, членовете на комисията могат да изпращат предложения за включване на допълнителни теми в дневния ред, които желаят да представят или да бъдат обсъдени, на e-mail: n.staykova@namrb.org
От 17 до 19 април 2019 г. за осма поредна година, се проведе Националната среща на главните архитекти и експертите по устройствено планиране от общините. Форумът се организира с подкрепата и съдействието на Столична община, която се кандидатира и бе избрана за домакин.
От 17 до 19 април 2019 г. за осма поредна година, се проведе Националната среща на главните архитекти и експертите по устройствено планиране от общините. Форумът се организира с подкрепата и съдействието на Столична община, която се кандидатира и бе избрана за домакин.
От 17 до 19 април 2019 г. за осма поредна година, се проведе Националната среща на главните архитекти и експертите по устройствено планиране от общините. Форумът се организира с подкрепата и съдействието на Столична община, която се кандидатира и бе избрана за домакин.
За повече информация за възможностите за партньорство, можете да се обръщате към София Михова, мениджър „Събития“ в НСОРБ-Актив ЕООД е-mail: s.mihova@namrb.org, тел. 02/ 94 34 467.
От 17 до 19 април 2019 г. за осма поредна година, се проведе Националната среща на главните архитекти и експертите по устройствено планиране от общините. Форумът се организира с подкрепата и съдействието на Столична община, която се кандидатира и бе избрана за домакин.
От 17 до 19 април 2019 г. за осма поредна година, се проведе Националната среща на главните архитекти и експертите по устройствено планиране от общините. Форумът се организира с подкрепата и съдействието на Столична община, която се кандидатира и бе избрана за домакин.
От 17 до 19 април 2019 г. за осма поредна година, се проведе Националната среща на главните архитекти и експертите по устройствено планиране от общините. Форумът се организира с подкрепата и съдействието на Столична община, която се кандидатира и бе избрана за домакин.
За повече информация за възможностите за партньорство, можете да се обръщате към София Михова, мениджър „Събития“ в НСОРБ-Актив ЕООД е-mail: s.mihova@namrb.org, тел. 02/ 94 34 467.