На 2 – 3 април 2026 г. в гр. Априлци, ще се проведе редовно съвместно заседание на постоянните комисии на НСОРБ по по земеделие и развитие на селските райони, по култура и по младежки дейности, спорт и туризъм.
Предвиждаме заседанието да започне на 2 април от 13:30 ч. и да приключи на 3 април в 13:00 ч.
В рамките на дневния ред планираме през първия ден да бъдат дискутирани теми, свързани с възможности за добавяне на стойност на местните културни и природни активи и надграждането на местното наследство в рамките на съществуващите европейски и национални механизми. Ще проведем дискусия по предложенията за изменения в Закона за туризма, в частта за националните курорти.
През втория ден ще получим информация за Европейския културен компас и ще обсъдим актуални въпроси по участието на общините в Стратегическия план за развитие на земеделието и селските райони.
Регистрация за участие в заседанието можете да направите онлайн до обяд на 27 март 2026 г. (петък) на получения в поканите за участие линк.
С оглед предварителната подготовка на заседанието, в същия срок можете да изпратите Ваши предложения за включване на допълнителни теми в дневния ред, които желаете да представите или да бъдат обсъдени. Предложенията можете да направите директно в онлайн заявката за участие или да ги изпратите на e-mail: s.petkov@namrb.org .
Окончателна програма с разпределение по часове и говорители и предварителни материали при необходимост, ще бъдат изпратени само на потвърдилите участие членове на комисията.
От 17 до 19 април 2019 г. за осма поредна година, се проведе Националната среща на главните архитекти и експертите по устройствено планиране от общините. Форумът се организира с подкрепата и съдействието на Столична община, която се кандидатира и бе избрана за домакин.
От 17 до 19 април 2019 г. за осма поредна година, се проведе Националната среща на главните архитекти и експертите по устройствено планиране от общините. Форумът се организира с подкрепата и съдействието на Столична община, която се кандидатира и бе избрана за домакин.
От 17 до 19 април 2019 г. за осма поредна година, се проведе Националната среща на главните архитекти и експертите по устройствено планиране от общините. Форумът се организира с подкрепата и съдействието на Столична община, която се кандидатира и бе избрана за домакин.
За повече информация за възможностите за партньорство, можете да се обръщате към София Михова, мениджър „Събития“ в НСОРБ-Актив ЕООД е-mail: s.mihova@namrb.org, тел. 02/ 94 34 467.
От 17 до 19 април 2019 г. за осма поредна година, се проведе Националната среща на главните архитекти и експертите по устройствено планиране от общините. Форумът се организира с подкрепата и съдействието на Столична община, която се кандидатира и бе избрана за домакин.
От 17 до 19 април 2019 г. за осма поредна година, се проведе Националната среща на главните архитекти и експертите по устройствено планиране от общините. Форумът се организира с подкрепата и съдействието на Столична община, която се кандидатира и бе избрана за домакин.
От 17 до 19 април 2019 г. за осма поредна година, се проведе Националната среща на главните архитекти и експертите по устройствено планиране от общините. Форумът се организира с подкрепата и съдействието на Столична община, която се кандидатира и бе избрана за домакин.
За повече информация за възможностите за партньорство, можете да се обръщате към София Михова, мениджър „Събития“ в НСОРБ-Актив ЕООД е-mail: s.mihova@namrb.org, тел. 02/ 94 34 467.