В Общинска библиотека ,,Паисий Хилендарски” в Самоков бе открито 19-то издание на ,,Маратон на четенето”. Началото бе поставено от заместник-кмета на Общината Станимира Давидова, която прочете откъс от романа „Сянката на вятъра“ от Карлос Руис Сафон.
„Хубавата книга винаги разтваря страници, за да ни приюти, да ни вдъхне вяра, да ни отведе в непознати светове, да ни накара да се замислим, да творим… Нека насловът „чети, мечтай, сбъдвай“ да не е просто мото, а да се превърне в начин на живот“, каза тя в обръщението си към всички присъстващи.
Ученици от литературен клуб „Адагор“ от ПГ „Фотинов“ се потопиха в света на четенето с различни творби на известни автори.


png.png)






