Основно училище „Александър Георгиев-Коджакафалията“ стана първото в Бургас, което се включи в инициативата „Играй гимнастика, бъди здрав” на световноизвестния акробат и зам.-кмета на Ямбол Енчо Керязов. Упражненията са разработени с помощта на Националната спортна академия. Те са лесни и не изискват специална подготовка или екипировка, но са приятни и ободряващи. Инициативата на Керязов бе подкрепена от кмета на община Ямбол Валентин Ревански и от ямболските училище, в които физическите упражнения преди началото на часовете бяха въведени през 2020 година.
„Тялото става по-гъвкаво, по-мобилно, по-подвижно, събужда се организмът. Децата се забавляват и този смях няма как да не ги зареди чисто емоционално и да започнат деня по такъв прекрасен начин”, казва Енчо Керязов.
Заедно с децата, в инициативата в бургаското училище се включиха и преподаватели, които подкрепиха идеята физзарядката да се превърне в ежедневно занимание. Въвеждането на сутрешна гимнастика среща одобрението и на родители.
В цялата страна училищата, в които сутрин децата играят гимнастика са над 30, а надеждите са да се увеличават. „Определено има една огромна таблетна зависимост, която е огромен проблем. За нас е изключително важно да мотивираме децата към физическа активност”, подчерта Енчо Керязов.


png.png)






