Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Залесителна кампания ще се проведе край Шипка

Залесителна кампания ще се проведе край Шипка

03.12.2025
Залесителна кампания ще се проведе край Шипка

Залесителна кампания край Шипка организират от Териториалното поделение на Държавното горско стопанство в Казанлък. Акцията ще се състои на 10 декември и цели възстановяване на горските територии, пострадали от силната градушка през юни м.г., която засегна почти всички къщи в населеното място, както и насаждения и горски масив.

В инициативата ще се включат ученици, доброволци, представители на Община Казанлък и служители на стопанството. 

Залесяването ще се осъществи в отдел 106 „ц“ в землището на град Шипка, където ще бъдат засадени фиданки от черен бор и цер.

Сборният пункт е до заведението "Балканъ" в града, като за безопасността и удобството на участниците от горското стопанство в Казанлък осигуряват транспорт, сигнални жилетки и инструменти. Организаторите разчитат на съдействието на учебните заведения в общината за включване на ученици в инициативата.

 



/МЯ/