Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | За пръв път Община Две могили ще се управлява от жена

За пръв път Община Две могили ще се управлява от жена

25.03.2025
За пръв път Община Две могили ще се управлява от жена

Община Две могили има първата жена-кмет, съобщи Русе Медиа. Това е досегашният секретар на Общината Мариета Петрова, която бе издигната от инициативен комитет.

Мариета Петрова заяви многократно, че иска да продължи делото на покойния кмет Божидар Борисов и да работи за благоденствието на град Две могили и населените места в общината. По време на кампанията си тя представи и програмата си за управление на общината с 12 приоритета.

„За мен е чест и изключителна отговорност да съм първата жена - кмет на Община Две могили. Всеки ден ще работя така, че да оправдая вашето доверие. Ще започнем веднага работа по нашата програма, която е изключително пълноценна и вярвам, че ще подобри живота на всички жители на общината“, заяви Мариета Петрова на официалната си страница във Facebook след обявяването на резултатите от втория тур на изборите.

 /МБ/