Маратонът на четенето отново събра ученици, писатели, поети, журналисти, студенти и библиотекари, актьори и общественици, които от 1 до 30 април превръщат града на липите в тържество на книгата.
Официален старт на събитието даде зам.-кметът на общината Надежда Чакърова. „Книгите трябва винаги да присъстват в живота ни, да ни напътстват и да ни пренасят в един вълшебен и необикновен свят“, каза тя и заедно с малчуганите от ДГ „Мир“ пуснаха символично цветни балони в небето.
Кампанията се осъществява по инициатива на библиотека „Родина“, в партньорство с Регионална библиотека „Захарий Княжески“, с подкрепата на Община Стара Загора. Традиционно маратонът е подкрепен от местни медии, неправителствени организации, културни институции, издателства, от Държавен куклен театър Стара Загора и Драматичен театър „Гео Милев”.
Събитието е част от Националната програма „Походът на книгите“, организиран ежегодно от Българската библиотечно-информационна асоциация и Асоциация „Българска книга“.
НСОРБ за поредна година е партньор на инициативата.


png.png)






