Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | VIII-то издание на „Четяща Стара Загора“

VIII-то издание на „Четяща Стара Загора“

21.04.2023
VIII-то издание на „Четяща Стара Загора“

Маратонът на четенето отново събра ученици, писатели, поети, журналисти, студенти и библиотекари, актьори и общественици, които от 1 до 30 април превръщат града на липите в тържество на книгата.

Официален старт на събитието даде зам.-кметът на общината Надежда Чакърова. „Книгите трябва винаги да присъстват в живота ни, да ни напътстват и да ни пренасят в един вълшебен и необикновен свят“, каза тя и заедно с малчуганите от ДГ „Мир“ пуснаха символично цветни балони в небето.

Кампанията се осъществява по инициатива на библиотека „Родина“, в партньорство с Регионална библиотека „Захарий Княжески“, с подкрепата на Община Стара Загора. Традиционно маратонът е подкрепен от местни медии, неправителствени организации, културни институции, издателства, от Държавен куклен театър Стара Загора и Драматичен театър „Гео Милев”.

Събитието е част от Националната програма „Походът на книгите“, организиран ежегодно от Българската библиотечно-информационна асоциация и Асоциация „Българска книга“.

 НСОРБ за поредна година е партньор на инициативата.