На 26 юни Община Бургас ще даде начало на кампания за ограничаване скоростта на електрическите превозни средства в градска среда.“FIXирай скоростта” е кампания, инициирана от кмета Димитър Николов. Целта й е да обърне внимание на всички бургазлии и гости на града, особено на подрастващите, към правилата за движение, мерките за безопасност, местата и ограниченията в скоростта, касаещи електрическите превозни средства.
Зад каузата на Общината, застават още Областна дирекция на МВР, Пътна полиция, Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни /МКБППМН/, Регионално управление на образованието, Младежки международен център, представители на местния бизнес, както и най-големият доставчик на услугата за споделени електрически скутери в страната.
В програмата ще има демонстрации за безопасна експлоатация на превозни средства, използващи батерия и лов на съкровища /трежър хънт/, организиран от екипа на Младежкия международен център.
Предизвикателството ще бъде обвързано с правилата за движение, употребата и безопасността на електрическите тротинетки. В него могат да се включат малки и големи в отбори по трима, но е важно да се отбележи, че участниците под 14 години трябва да бъдат придружени от пълнолетно лице.
Записването на отборите ще се състои тук: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSe…/viewform
Кампанията “FIXирай скоростта” ще бъде основен акцент в лятната програма на Община Бургас, с фокус върху младежките събития. Как подкрепят идеята популярните и обичани от всички бургазлии – Димитър Рачков, Арти, Ива и Радостин Кузманови, можете да следите тук: www.tiktok.com/@fixirayskorostta2023
Повече за събитието и регламента ще намерите на: https://rb.gy/692wd


png.png)






