Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Възможностите за бъдещо сътрудничество обсъдиха в Перник

Възможностите за бъдещо сътрудничество обсъдиха в Перник

18.04.2024
Възможностите за бъдещо сътрудничество обсъдиха в Перник

Възможностите за бъдещо сътрудничество между Община Перник и испански инвеститори и фирми обсъдиха на среща кметът на Перник и член на УС на НСОРБ Станислав Владимиров и търговско-икономическият съветник на Посолството на Испания у нас Хавиер Морал.

По време на срещата кметът е акцентирал на индивидуалното внимание, което общинската администрация отделя на всеки потенциален инвеститор, като е подчертал, че съдействието с подготовката на нужната документация е от решаващо значение, тъй като времето е критичен фактор за бизнеса. Специално внимание е обърнато на индустриалните зони в града, включително и на новата Индустриална и логистична зона.

Перник е интересен като инвестиционна дестинация не само заради близостта си до София, но и заради човешкия ресурс и предимствата на образователната система в града.

Учебните заведения предлагат разнообразни специалности, което осигурява квалифицирани специалисти за бизнеса, е подчертал зам. кметът Стефан Кръстев. Испанският дипломат е отправил покана към общината да вземе участие в предстоящото събитие на тема „Умни градове”, което ще бъде организирано от посолството на Испания.

Сред срещата с ръководството на общината, гостът е посетил два от символите на индустриалната история на Перник - Минната дирекция и Подземния минен музей.