Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Васил Терзиев, кмет на София: Надявам се да се усети ефектът от доброто сътрудничество между общината и изпълнителната власт

Васил Терзиев, кмет на София: Надявам се да се усети ефектът от доброто сътрудничество между общината и изпълнителната власт

15.11.2023
Васил Терзиев, кмет на София: Надявам се да се усети ефектът от доброто сътрудничество между общината и изпълнителната власт

Първата делова среща на новия кмет на Столична община Васил Терзиев бе с министър-председателя акад. Николай Денков. “Искам да благодаря на Денков за протегната ръка. Беше доста конструктивно, надявам се, че доброто сътрудничество с правителството ще се усети от софиянци. Оптимист съм, че ще намерим начин да има работещ СОС", коментира столичният кмет Васил Терзиев.

Обсъдени са били важни теми, които са актуални за много български общини. „Задачите и на Софийска община и на останалите общини са във фокуса на правителството", увери след срещата премиерът Николай Денков.

"Ние ще работим активно и ще има протегна ръка към всички представители в Столичния общински съвет, за да намерим допирните точки към програмите, прагматичните решения и търсенето на съгласие" – заяви също Терзиев. Столичният кмет посочи, че е оптимист относно решаването на казуса с избора на председател на Столичния общински съвет. Новото заседание на Съвета е насрочено за 20 ноември. След срещата премиерът и новоизбраният кмет на София дадоха брифинг пред журналисти. Видео можете да видите ТУК.

По-късно в своя профил в социалните мрежи кметът Терзиев написа: „Днес се срещнах с министър-председателя акад. Николай Денков. Благодаря му за протегнатата ръка. За мен беше изключително важно да проведем тази среща и да изложа пред него основните ми приоритети като кмет на София, по които има пресечни точки между Столичната община и изпълнителната власт. Разговаряхме по темите за децентрализацията, финансирането на общините и подготовката на бюджета, които са в центъра на вниманието на правителството. Предстои ми среща и с ръководството на Националното сдружение на общините, така че тези въпроси да бъдат поставени на национално ниво. С премиера обсъдихме и предизвикателствата в областта на културата, образованието и инфраструктурата.

Надявам се, че ефектът от доброто сътрудничество между общината и изпълнителната власт ще бъде усетен от софиянци в следващите месеци и години. Изключително важно е всички институции да работят заедно и все по-ефективно, затова ние ще продължим да търсим активен диалог с всички, за да можем да защитим по най-добрия начин интересите на гражданите.

Ръката ни е протегната и към абсолютно всички, представени в Столичния общински съвет. Вярвам, че ще намерим допирни точки в програмите и ще търсим заедно прагматичните решения, за да намалим напрежението и да има работещ общински съвет. Аз съм оптимист.

Започваме работа с настоящата структура на администрацията. Целият екип и новите заместник-кметове ще обявим в края на тази седмица. Темата за достойното заплащане в администрацията е нещо, по което ние ще работим, за да може Столичната община да става все по-добър работодател и да има все по-мотивирани хора, които да служат достойно на публичния интерес“.