Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Васил Терзиев, кмет на София и член на УС на НСОРБ: София ще бъде градът на бъдещето

Васил Терзиев, кмет на София и член на УС на НСОРБ: София ще бъде градът на бъдещето

24.10.2024
Васил Терзиев, кмет на София и член на УС на НСОРБ: София ще бъде градът на бъдещето

София може да бъде глобален технологичен лидер, заяви кметът на Столична община Васил Терзиев при откриването на Webit 2024. Форумът събира визионери, иноватори и лидери от цял свят.

София не е само част от световните тенденции – тя може да ги създава. Нашият град има уникалната възможност да се позиционира като световен лидер в развитието на технологии, които ще преобразят обществото. Вярвам, че заедно можем да изградим бъдеще, в което хората и роботите съжителстват и работят заедно в синергия, каза в обръщението си кметът.

Изкуственият интелект не е просто технологичен инструмент, а фундаментална промяна в начина, по който функционира светът. Сега е времето да се изправим пред големите въпроси: Какво е мястото на изкуствения интелект в нашето общество? Как можем да го използваме, за да подобрим живота си и да създадем устойчиво бъдеще? Важно е да мислим стратегически за него не просто като нещо, което ни служи, а като партньор в изграждането на по-добър свят.

София ще бъде градът на бъдещето, където не само технологиите, но и хората ще се развиват. За да постигнем това, трябва да действаме сега, да създаваме условия за иновации и развитие на технологиите в полза на всички.

Вярвам, че София може и трябва да използва технологиите и иновациите за подобряване на качеството на живот и за изграждане на устойчиво бъдеще – с тези думи кметът на София откри форума Webit 2024.