Община Банско създаде специализирана платформа за подаване на сигнали до общината „Kмете, виж!“. Местната администрация приканва гражданите да бъдат активни не само в решаването на възникнали проблеми на територията на общината, но и да изразяват своето мнение за развитието. Интерфейсът на новата платформа е лесен и удобен за ползване и дава възможност заподаване на сигнали, свързани с градска инфраструктура, околна среда, неправилно паркиране, опасни сгради, замърсени с боклук площи и др. Платформата, посредством GPS координати автоматично насочва сигнала към администрацията, за която се отнася, спрямо мястото на подаване. Гражданите могат лесно да следят статуса на своите сигнали и да видят как общината откликва.
„Kмете, виж!“ не просто събира сигнали - тя създава връзка между гражданите и общинската администрация, съобщават от пресцентъра на общината.
Платформата е достъпна: https://kmetevij.com


png.png)






