Община Стражица започва изпълнение на пилотен проект за стимулиране на гражданите за разделно събиране на отпадъци от опаковки (хартия, картон, пластмаса и метал). Проектът ще обхване само еднофамилните и многофамилните жилища в югозападната част на града. Целта му е намаляване на количеството смесен битов отпадък за извозване до регионалното депо в с. Шереметя и намаляване на растящите разходи за предоставяне на услугите по сметосъбиране, транспортиране и депониране.
Кметът Йордан Цонев заяви на фейсбук страницата на общината, че местната администрация остава на разположение за сътрудничество с всички заинтересовани лица и за други инициативи за подобряване условията по сметосъбиране и третиране на отпадъците и управлението на градската среда. Той призова живущите в пилотната проектна зона да започнат да разделят своите отпадъци от опаковки (хартия, картон, пластмаса и метал), да не ги смесват с потока отпадъци от битов характер, а да ги изхвърлят в обозначените със стикери нови съдове.


png.png)






