Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | В Стражица се изпълнява проект за разделно събиране на отпадъци

В Стражица се изпълнява проект за разделно събиране на отпадъци

02.07.2024
В Стражица се изпълнява проект за разделно събиране на отпадъци

Община Стражица започва изпълнение на пилотен проект за стимулиране на гражданите за разделно събиране на отпадъци от опаковки (хартия, картон, пластмаса и метал). Проектът ще обхване само еднофамилните и многофамилните жилища в югозападната част на града. Целта му е намаляване на количеството смесен битов отпадък за извозване до регионалното депо в с. Шереметя и намаляване на растящите разходи за предоставяне на услугите по сметосъбиране, транспортиране и депониране.

Кметът Йордан Цонев заяви на фейсбук страницата на общината, че местната администрация остава на разположение за сътрудничество с всички заинтересовани лица и за други инициативи за подобряване условията по сметосъбиране и третиране на отпадъците и управлението на градската среда. Той призова живущите в пилотната проектна зона да започнат да разделят своите отпадъци от опаковки (хартия, картон, пластмаса и метал), да не ги смесват с потока отпадъци от битов характер, а да ги изхвърлят в обозначените със стикери нови съдове.