Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | В съвместна инициатива с МВР, Община Несебър усъвършенства системата за видеонаблюдение

В съвместна инициатива с МВР, Община Несебър усъвършенства системата за видеонаблюдение

27.03.2024
В съвместна инициатива  с МВР, Община Несебър усъвършенства системата за видеонаблюдение

Директорът на Областната дирекция на МВР-Бургас, директорът на полицейското управление в Несебър и кметът на общината Николай Димитров представиха съвместния проект за обновяване на видеонаблюдението. Контролът обхваща приоритетно входно-изходни точки на общината и се осъществява от над 160 камери.

Системата е надградена с нови 91 камери с висока резолюция и спецификации, гарантиращи качествена и детайлна картина, включително на регистрационните табели на моторните превозни средства и лицево разпознаване. Камерите ще следят кръстовища, главни артерии, входовете и изходите на курорта "Слънчев бряг", Несебър и съставните селища на общината. Всички получени данни ще бъдат обработвани в местното районно управление на МВР.

Това видеонаблюдение ще бъде от изключителна полза, както за опазването на реда в община Несебър, така и за разкриването на различни престъпления. Системата вече дава резултат, имаме няколко разкрити престъпления, заяви главен инспектор Кирязов.

По време на представянето от полицията в Несебър направиха демонстрация по издирването на конкретно превозно средство. Резултати за движението на автомобила бяха изведени за по-малко от минута. От полицията посочиха още, че камерите са способни да заснемат автомобили, които се движат със скорост до 300 км/ч.

Видеонаблюдение в община Несебър се извършва от 2008 г. Към системата са включени детските градини, училищата и други обществени сгради и обекти общинска собственост. Всички стари видеокамери са интегрирани в обновената система. През лятото община Несебър посреща изключително много туристи, което привлича немалка част от криминалния контингент. Съвместно с полицията работим за осигуряване спокойствието на почиващите тук, каза кметът Димитров и посочи, че през активния летен сезон населението в общината нараства до почти половин милион души, заедно с туристите и временно наетите работници.