На 11 май, в Пордим беше открита Общинската художествена галерия.
Лентата беше прерязана от кмета на община Пордим Детелин Василев и от художника Никола Николов, почетен гражданин на град Пордим.
Галерията е разположена в стара къща, с интересна архитектура и е ремонтирана и обновена основно. В сградата са инвестирани около 200 000 лева. От тях 160 000 лв. са отпуснати от Министерството на финансите, като допълнителни капиталови разходи. Още 40 000 лв. са осигурени от общинския бюджет.
Първата изложба, която е експонирана в галерията, е на местния художник Никола Николов. Изложени са и акварелни творби на тема Руско-турска освободителна война и пейзажи от Пордим на младата художничка от село Згалево Гергана Иванова. Мотото на изложбата е „Мост между поколенията“.
Идеята е галерията да посреща не само художници, които да гостуват със свои изложби, но и представители на различните видове изкуство.







png.png)






