Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | В Попово предстои 12-ото издание на кинофестивала "Златното око"

В Попово предстои 12-ото издание на кинофестивала "Златното око"

08.04.2024
В Попово предстои 12-ото издание на кинофестивала "Златното око"

Община Попово започва подготовката на 12-ото издание на националния фестивал за операторско майсторство „Златното око“ с международно участие, в памет на големия български оператор Димо Коларов и в чест на сто години от неговото рождение. 

Фестивалът ще се проведе от 15 до 19 октомври в град Попово – родния град на Димо Коларов, където ще бъдат представени продукции от съвременното национално и международно киноизкуство, с публичен показ от последните две години – от юли 2022 г. до юли 2024 г. Организатор е Община Попово, а съорганизатори са: Съюзът на българските филмови дейци, Министерство на културата – ИА „Национален филмов център“  и  UVT. 

Фестивалът е основан през 1998 година, провежда се на всеки две години и е един от малкото фестивали в Европа за операторско майсторство. Доказаният авторитет на българската операторска гилдия у нас и в чужбина заслужава свой фестивал, в който любителите на седмото изкуство могат да гледат най-новите им филми, а творците от различни поколения – от студенти до доайени, да обсъждат постиженията в българското и световно кино, казват организаторите. 

Статутът за провеждането на фестивала вече е утвърдени и заедно със заявката за участие може да се намери на официалната страница на кинофестивала.