Кметът на Нова Загора Галя Захариева преряза лентата на реконструираната пречиствателна станция за отпадни води. Общата стойност на инвестициите по реконструкцията на съоръжението възлизат на 10 249 812 лева.
за по-малко от три години изцяло е модернизирана пречиствателната станция, като са ремонтирани всички сгради и съоръжения. Рехабилитирани са утайкоуплътнител, изсушителни полета, депа за съхранение на обезвредена утайка и административна сграда. Инфраструктурата е подобрена чрез изграждане на площадкови комуникации, нова ограда и портал. Извършено е благоустройство и подмяна на електрическите табла и осветлението. Изградени са заземителна и мълниезащитни инсталации.
Дейностите по реконструкция та на ПСОВ са част от проект "Доизграждане и рехабилитация на водоснабдителната и канализационната инфраструктура в агломерации с население с над 10 000 еквивалент жители, попадащи в обхвата на обособената територия на "Водоснабдяване и Канализация - Сливен" ООД", финансиран от ОП "Околна среда" на обща стойност над 136 млн. лева.
Очаква се след ремонтите да намалее навлизането на вредни вещества и биогенни елементи и да се осигури надеждно и стабилно пречистване на отпадъчните води.


png.png)






