Община Карнобат създаде мобилен център, в който могат да се предават почти всички видове отпадъци, които се генерират в едно домакинство – хартия, пластмаса, стъкло, метали, електрическо и електронно оборудване, опасни отпадъци от бита, акумулатори и батерии, лекарства с изтекъл срок на годност, флакони със сгъстени газове, тонер касети, луминисцентни лампи и текстил. Мобилният център е разположен върху терен, собственост на община Карнобат в Промишлена зона „Север“, до входа на ОП “Благоустройствени, комунални и ремонтни дейност“, в близост до Автогара Карнобат. Той е отворен всеки работен ден, от 7:00 до 16:30часа.
Новата услуга е част от проект „Една точка за нулеви отпадъци – Местните общности в подкрепа на кръговата икономика“, който се изпълнява в партньорство между общините Камено и Карнобат.
Мобилният център за разделно събиране на отпадъци е оборудван със съответните контейнери, стелажи и съдове за временното им съхранение. Стикери оказват какъв тип отпадъци, къде да бъде поставян. В случаите, когато се предава електрическо и електронно оборудване, опасни отпадъци от бита, акумулатори и батерии, лекарства с изтекъл срок на годност, флакони със сгъстени газове, тонер касети, луминисцентни лампи е нужно да се сигнализира на тел. 0882003357. Служител ще приеме тези отпадъци, които ще бъдат съхранявани в предназначените за тях съдове.
Проект „Една точка за нулеви отпадъци – Местните общности в подкрепа на кръговата икономика“ има за цел въвеждането и функционирането на ефективни и съобразени с местните специфики схеми за разделно събиране и оползотворяване на отпадъци на общинско ниво, чрез въвеждане на общински схеми за разделно събиране на отпадъци от домакинствата на територията на община Карнобат.


png.png)






