Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | В името на доброто - трето издание на турнира “DZHEBEL CUP”

В името на доброто - трето издание на турнира “DZHEBEL CUP”

24.07.2024
В името на доброто - трето издание на турнира “DZHEBEL CUP”

Футбол с кауза, мачове, които не са само от любов към спорта, а и към човешкия живот. Така приключи един малък турнир, който обаче показа колко големи могат да бъдат сърцата на хората.

В надпреварата, част от „Дни на джебелчани“, се включиха тимове от целия регион. След груповата фаза до полуфиналите стигнаха футболните отбори на ,,Тракия Евротранс“, „Граничар“- Кирково, MFC ,,Grey Goose“ и „Wolves“ – Кърджали. На финала джебелчани надвиха отбора на “Wolves “ с 3:1 и грабнаха титлата.

Купата бе връчена на победителите от кмета на община Джебел Неджми Али. След награждаването беше направен специален жест, който докосна сърцата на всички присъстващи. Паричните награди, предназначени за отборите, спечелили първо, второ и трето място, бяха дарени на малкия Каран. Детенцето на годинка и половина се бори с тежката диагноза „ембрионален рабдомиосарком“, с огнище, произхождащо от пикочния мехур.

„Това е изключително благороден жест. Благодаря на тези спортисти за тяхната солидарност към една кауза, от която зависи животът на едно детенце“, посочи кметът на Джебел Неджми Али.