Габрово бе домакин на второто кулинарно състезание за непрофесионалисти „На върха на пламъка“. Проявата е посветена на 60-ата годишнина от откриването на Професионалната гимназия по туризъм „Пенчо Семов“ (ПГТ „Пенчо Семов“). В надпреварата ученици от ПГТ „Пенчо Семов“ готвиха в отбори със заместник-министъра на образованието Мариета Георгиева, кмета на Габрово Таня Христова, областния управител Мария Башева - Венкова, директора на Регионалния етнографски музей на открито „Етър“ и куратора на центъра „Кристо и Жан Клод“ Маргарита Доровска. В екипа на готвещите се включи и телевизионният водещ Николай Василковски.
Трудната задача да журират и удоволствието първи да дегустират кулинарните творения на отборите бе поверена на шефовете Андре Токев, Ради Стамболов, Ивайло Димитров, Живко Димитров.
Наградата за най-креативен отбор заслужиха Владислав Тодоров от 10 Г клас и кметът на Габрово Таня Христова.
Първата кулинарна надпревара бе организирана през месец март тази година. Събитието е част от инициативите, посветени на 60-ата годишнина на Професионалната гимназия по туризъм в Габрово и 150-годишнина от рождението на патрона на гимназията, индустриалецът Пенчо Семов.















png.png)






