Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | УНСС спечели проект по програма "София - град на младите и активните" на Столичната община

УНСС спечели проект по програма "София - град на младите и активните" на Столичната община

22.08.2024
УНСС спечели проект по програма "София - град на младите и активните" на Столичната община

Ректорът на Университета за национално и световно стопанство (УНСС) проф. д-р Димитър Димитров подписа договор със Столичната община за изпълнение на спечеления от УНСС проект "Предприемачество за докторанти", финансиран по програмата "София - град на младите и активните". Ръководител на проекта е доц. д-р Мария Воденичарова, заместник-ректор по научноизследователската дейност.

"Проектът "Предприемачество за докторанти" е насочен към докторантите, обучаващи се в УНСС, като цели да повиши знанията и уменията на младите хора за започване на свое собствено бизнес начинание и да стимулира младежкото предприемачество", обясни ректорът проф. Димитър Димитров.

В рамките на проекта се предвижда серия от лекции, майсторски класове и срещи с предприемачи и представители на бизнеса. Участниците в проекта ще получат ценни знания в областта на стартъпите и предприемачеството, информация за възможностите за бъдещо развитие и други програми, както и менторство от инвеститори.

/КЦ/