Три дни ще продължи традиционно ще продължи Празникът на черешата Кюстендил. Той ще се проведе на 28, 29 и 30 юни, отбелязват от Община Кюстендил, един от организаторите на събитието заедно с Институт по земеделие в града.
Гости и жители на града ще могат да се насладят на богата музикална програма, състезателни игри с череши, черешови арт ателиета, голяма сладоледена изненада, място за отмора сред черешови специалитети и уникални произведения на изкуството и кулинарията, създадени с традиционния за региона плод.
Официалното откриване на Празник на черешата е на 28 юни в 19:00 ч. с Галактическа Нитро лаборатория с шеф сладкари Ради Стамболов и Борислав Екзархов. Готвачите, заедно с кмета на Кюстендил инж. Огнян Атанасов, ще приготвят над 1 500 сладоледа с течен азот, който ще бъде раздаден на присъстващите. Една от съставките на сладоледа е черешов сироп, приготвен от вкусния кюстендилски плод.
Вторият ден от празника - 29 юни ще предложи огромно разнообразие от череши и черешови художествени произведения. Програмата предвижда специалисти от Института по земеделие - Кюстендил да представят най-перспективните сортове, отглеждани в региона. Ще има още и състезателни игри с череши, хубава българска музика и богати търговски щандове ще радват посетителите на втория ден на празника, който ще завърши с пищен концерт.
По време на третия ден от празника - 30 юни е предвидена богата фолклорна програма и щандове обсипани с великолепни кулинарни произведения от череши, които заслужават да бъдат опитани.
програмата на празника вижте: https://www.facebook.com/events/505115945188001








png.png)






