Всичките 19 села в община Берковица участват в конкурса, обявен от местната администрация. Приключило е почистването, а от тази седмица комисия ще оценява как са се справили хората от населените места.
"Конкурсът се провежда по инициатива на кмета на община Берковица. Такъв конкурс е провеждан през 2018 и 2019 година. Идеята е да оценим най-чисто населено място на територията на община Берковица по седем критерия и комисия, назначена със заповед на кмета на Община Берковица минава във всяко населено място от общината и оценява по шестобалната система по всеки един критерий. И съответно сумиране и след това резултатите се обявяват в срок до 23 май. Ще бъдат оценени първо, второ и трето място", каза Биляна Салтирова - инспектор "Околна среда" в Община Берковица.
До 7 май е трябвало да се подготвят населените места, а от тази седмица комисията се очаква да започне работа. Председател на комисията е Биляна Салтирова. Критериите, по които ще се извършва оценяването на участниците, са: чистота на населеното място- централната част, улици и тротоари; поддържане на зелените площи в границите на населеното място; състояние на площадките, на които се разполагат контейнерите; премахнати локални замърсявания, наличие на замърсени терени.
При събран най-голям брой точки населените места се класират на I-во, съответно II-ро и III-то място. За призовите три места ще се връчат грамоти и предметни награди. Резултатите от конкурса ще бъдат обявени до 23 май.


png.png)






