Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Старозагорският кмет с благотворителна кауза

Старозагорският кмет с благотворителна кауза

17.09.2024
Старозагорският кмет с благотворителна кауза

От нов апарат за реанимация на новородените се нуждае Клиниката по неонатология към Университетската болница в Стара Загора. Екипите работят с близо 30-годишна техника, която обаче е необходима при близо 30% от новородените, обясни началникът на клиниката проф. д-р Христо Мумджиев.

„Това е уред, който облекчава затоплянето след раждането, аспирацията на горните дихателни пътища, подаването на кислород, дишането-т.е., това е комплексен уред, който е много необходим и се използва често“.

За закупуването на уреда са необходими около 40 хиляди лева. С каузата за събирането им се ангажира кметът Живко Тодоров, който тази събота, на рождения си ден, очаква в двора на Старозагорска митрополия хората да подкрепят с дарения Клиниката по неонатология.

Разкрита е и дарителска сметка в Централна кооперативна банка IBAN BG87CECB979010B6529500, BIC: CECBBGSF.

Основание: Дарение за клиника по неонатология УМБАЛ "Проф. д-р Стоян Киркович".

От началото на тази година в УМБАЛ са проплакали близо 900 бебета, а до края на годината се очаква на бял свят да се появят още близо 350 деца.